Biblioteczka. Bookcase. DIY.

Do przygotowania biblioteczki użyłem płyty stolarskiej dębowej o grubości 19 mm i 13 mm, a także tarcicy dębowej – 28 mm i 32 mm. Biblioteczkę postanowiłem zrobić w starym stylu, żeby pasowała do pozostałych mebli.

Prace zacząłem od zrobienia projektu w SketchUp. Jak widać na projekcie są dolne regały i nadstawki wysunięte na kilka centymetrów. Komoda z telewizorem już jest, więc trzeba było wpasować je w regał.

biblioteczka-4-medium

biblioteczka-4-medium-2

Czytaj dalej

Reklamy
Categories: Meble | Dodaj komentarz

Makita MLT100 – dodatkowe uzbrojenie.

Kupując pilarkę, zdawałem sobie sprawę, że nie będzie super dokładnie ciąć pod kątem, a także że prowadnica jest za krótka. Teraz postanowiłem zmierzyć się z tym problemem. Do dokładnego docinania elementów, pod kątem 90 stopni wykonałem wózek na szynach. Do tego użyłem kawałka sklejki o grubości 12 mm. Z dwóch stron zamontowałem jesionowe trzymadła. Płozy wciąłem z tworzywa.

20161017_093100-medium

Czytaj dalej

Categories: Narządzia, Warsztat | Dodaj komentarz

Stolik do gry w kości. cz 2

Dno do pudełek wykonałem ze sklejki 4 mm. Na pilarce wyciąłem na wymiar, a  strugiem wyrównałem kąty . Po tym przymiarka. Skoro wszystko pasuje to można wstępnie polakierować powierzchnię dna.

nowy-film-2-film_migawka-medium

Czytaj dalej

Categories: Projekty, Z innej drewnianej beczki | Dodaj komentarz

Deskorolka cz 2.

Deskorolka czekała dwa i pół tygodnia, aby klej wysechł. Nadszedł czas na kolejne etapy prac. Aby wyciąć deskę wydrukowałem z netu wzór. Trochę go zmodyfikowałem bo był węższy i dłuższy.

nowy-film-19-film_migawka-medium

Czytaj dalej

Categories: Projekty, Z innej drewnianej beczki | Dodaj komentarz

Organizer z szufladami na kredki, mazaki, farby.

Kiedy dziecko ma 6 piórników, a w każdym inny rodzaj kredek, mazaków, i innych rzeczy pisząco-malujących to znaczy , że nadszedł czas lepiej to zorganizować. Organizer będzie miał 4 szufladki, rozdzielone przegródkami. Pozwoli to posegregować kredki, mazaki, itp. kolorami czy też ich odcieniami. Jakiej „techniki” będzie chciała użyć, wyjmie sobie wybraną szufladkę. Na blacie jest dopasowana podstawka do malowania, aby oszczędzić blat stołu. Pod podstawką jest miejsce na pędzle, czy też temperówkę i inne akcesoria. Można by było dodać szufladkę dziurkaczy z przeróżnymi wzorami, nie mówiąc już o dodatkach typu cekiny, piórka, koraliki i inne takie, których pełno w całym domu. Jak ta się sprawdzi to zrobię drugą. Jest to wstępny projekt, który pewnie troszkę będzie się różnił od gotowego wyroby.

1-medium

Czytaj dalej

Categories: Meble, Projekty, Z innej drewnianej beczki | Tagi: | Dodaj komentarz

Przeprowadzka. Nawet się cieszę.

W najbliższych dniach będę przenosił się z garażu do piwnicy w starej piętrówce – Hurra! A teraz już spokojnie. Będę miał do użytku trzy pomieszczenia. Minusem jest to, że są dość niskie, o wiele niższe niż garaż – przekonałem się o tym w trakcie prac nad kuchnią, kiedy obracałem wysokie elementy do wiercenia, że wysokość się przydaje. Plusy – zimą będzie ogrzewanie,  więcej lamp ( przy pracy nad wczepami bardzo brakowało mi dobrego oświetlenia), będę miał więcej miejsca i zastanawiam się nad pracą zarobkową. Teraz czeka mnie przygotowanie pomieszczeń, porządki, może jakieś odświeżenie, przewiezienie narzędzi, strugnicy i regałów. No to do roboty.

20160922_153602-medium

Czytaj dalej

Categories: Warsztat | 3 Komentarze

Przenośny stolik do gry w kości.

W tym roku pojechałem na wczasy z moją kochaną córeczką do Ustronia Morskiego. Pogoda była do bani, ale za to towarzystwo było wyborowe. Mnóstwo atrakcji pozwoliło zapomnieć o tym, że mieliśmy się opalać. Jedną z nich była gra w kości. Do tej pory nie grałem w kości, ale niektóre zasady pokera czy tysiąca pamiętałem. Kiedy zrozumiałem w pełni tą grę, okazało się , że jest to świetna gra towarzyska, przy której spędza się czas miło i przyjemnie. Do gry oczywiście potrzebne są kości i jakiś stolik żeby nie biegać i szukać ich pod kanapami po każdym rzucie. Kości lepiej kupić, a stolik postanowilem wykonać w moim garażu.

Oto etapy wykonania stolika.

Przygotowanie materiału. Wymiary to około 20 cm x 30 cm. Wysokość ścianek wewnątrz stolika to około 3cm. Całkowita wysokość to około 6 cm.

gra-w-kosci-2-movie_migawka-medium

Czytaj dalej

Categories: Z innej drewnianej beczki | Dodaj komentarz

Blog na WordPress.com.