Mały zacisk strugnicy – ulepszenie.

Mały zacisk strugnicy słabo trzymał elementy. Powierzchnie były polakierowane, więc mniejsze kawałki trudno było utrzymac. Dostałem od znajomego kawałki skóry i nakleiłem na powierzchnię zacisku. Użyłem kleju typu butapren.

Teraz nawet najmniejsze elementy trzymają się bardzo stabilnie.

20160726_165052 (Medium)20160726_164542 (Medium) 20160726_164553 (Medium) 20160726_164629 (Medium) 20160726_164651 (Medium)

Reklamy
Categories: Narządzia, Warsztat | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Mały zacisk strugnicy – ulepszenie.

  1. Jak sprawdzają się tak duże drewniane szczęki w imadle? W miarę równo rozprowadza się siła zacisku? Jestem w trakcie projektu życia, strugnicy, planuję takie szczęki zrobić też u siebie, ale zastanawiam się, czy równo będą ściskać na brzegach jak na środku.

    Polubienie

    • Jeżeli chodzi o szczęki to niestety nie dociskają równomiernie. Kiedy muszę docisnąć jakiś wąski dłuższy element ustawiając go pionowo, strona imadła gdzie jest pusto bardziej się dociska. Nie ma jak go przesunąć do środka , bo imadło ma za małe odstępy prowadnic od śruby. Do tego typu elementów używam drugiego zacisku, które zamontowałem od czoła stołu. To małe imadło które mam to koszt około 50 zł. Nie oczekuję od niego wiele. Natomiast przyklejenie skóry naprawdę go usprawniło. Elementy nie ślizgają się i trzymają się bardzo stabilnie. Zamontowałem je z myślą wycinania wczepów – jaskółek, w tym zakresie sprawdza się bardzo dobrze. Pozdrawiam.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: